• شماره تماس: 02634258826
  • ایمیل ما: info@taksazan.com
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

کافه آفریقا

003
004
004-6
005
img_6084

کافه آفریقا

تاریخ : آذرماه 1393
محل پروژه : کرج-گوهردشت
کارفرما : آقای امید والی
طراح : آقای تورج نظری
تیم اجرا به سرپرستی: آقای آرش شیرینکار
رده: کافی شاپ

روند طراحی…

درطراحی این کافه برای کارفرمای محترم تلاش شده است که طبق خواست ایشان و مشاوره تیم طراحی و مد نظر قرار گرفته شدن نام انتخابی کافه آفریقا از المان های آفریقایی در فضای مد نظر استفاده شود.

این مکان تجاری در حالت اولیه به صورت رستوران متروکه بوده است که میبایست طبق نظر کارفرما به یک فضای زیبای جوان پسند تبدیل شود.

یکی از ایده های اولیه طراحی استفاده از تنالیته های رنگ قهوه ای در فضا ، اسباب و وسایل بوده که به دودلیل این ایده مورد تایید نهایی قرار گرفت : اولین دلیل با بررسی های صورت گرفته ، رنگ قهوه ای بیشتر از سایر رنگ ها در نقاشی ها و بافت های معماری ، کشورههای آفریقایی بچشم میخورد ، دوم از لحاظ روانشناسی رنگها به سبب آنکه رنگ قهوه ای به نسبت سایر رنگها دارای حس امنیت ، آرامش و اعتماد بیشتری میباشد (به علت وجود گسترده این رنگ در طبیعت مثل: درختان ، خاک ، کوه و …) و از جهاتی چون فضای کافه باید مکانی دنج و در عین حال حس آرامش را به مشتری القا نمایداین رنگ جز بهترین انتخابها قرار گرفت.

استفاده از تابلو و پوسترهای نقاشی آفریقایی و لوسترها و پرده کاملا دست ساز و خلاقانه که توسط طراحان  مجموعه طراحی و اجرا شد ، ما را در رسیدن به اهدافمان کمک کرد و همینطوردر هزینه های نهایی کارفرما صرفه جویی مناسبی صورت گرفت.