• شماره تماس: 02634258826
  • ایمیل ما: info@taksazan.com
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

پروژه گرجی

011-800x600
001-1024x768
kitchen-table
001-1024x768

پروژه گرجی

تاریخ : 1394
محل پروژه : کرج-جاده چالوس-سرودار
کارفرما : آقای آرش گرجی
طراح : آقای تورج نظری
تیم اجرا به سرپرستی: آقای اصغر رفیعی
رده: مسکونی

روند طراحی…

در بازسازی این خانه مسکونی برای خانواده ی کارفرما (که متشکل از پدر و مادر، دختر و پسری نوجوان است) تلاش شده است پلان قدیمی و پر از دیوارهای جدا کننده به پلانی باز و امروزی تبدیل شود.

در پلان اولیه مشکلات فراوانی در فضاهای خصوصی و عمومی خانه به چشم می خورد،‌مثلا وجود دو خواب که بنا به خواست کارفرما محترم پلان جدید باید با 3 خواب مجزا طراحی می شد و همچنین وجود تراس در قسمت جنوب ساختمان در مجاورت هال و پذیرایی که تبدیل به فضای انباری مانند شده بود و قرارگیری آشپزخانه در مجاورت اتاق خواب ها از جمله چالش های پیش روی طراحی این پروژه محسوب می شد.

در مرحله نخست ، محل قرارگیری اتاق خواب سوم به جای آشپزخانه و ادغام فضاهای غذاخوری با آشپزخانه و اضافه نمودن فضای تراس به فضای پذیرایی و بار ایدههای اولیه طراحی محسوب می شدند که با موافقت کارفرما شروع برداشت دیوارههای غیر باربر و دیوار و پنجره رو به تراس آغاز گردید.

به طور کلی در کلیه ی فضاهای ساختمان ، استفاده از طرحها و رنگها ی متضاد ، ولی در کل یکپارچه ، مکان یابی سریع را برای بیننده امکان پذیر می سازد . استفاده از امکانات نورپردازی متفاوت در برداشت حسی گوناگون از محیط نیز در یکپارچه سازی فضاهای عمومی مورد توجه بوده است.